Українська поліція використовуватиме безпілотні літальні апарати для патрулювання територій

Українська поліція використовуватиме безпілотні літальні апарати для патрулювання територій

14.05.2015 1 By admin


Травень 2015Всеукраїнська федерація власників безпілотників повідомляє про те, що в майбутньому поліція України використовуватиме квадрокоптери для патрулювання паркових зон. Нововведення стане можливим після втілення в життя реформи патрульної служби, представленої в квітні 2015 першим заступником Міністра внутрішніх справ Екою Згуладзе.
У сучасному світі підвищення безпеки громадян має першорядне значення. Можливості моніторингу територій, що надають безпілотні літальні апарати, надзвичайно високі: професійні квадрокоптери можуть розвивати швидкість до 100 км/год, набирати висоту до 500 м, записувати 4K-зображення і передавати його в HD-якості. Дальність польоту новітніх масових безпілотників досягає 5 кілометрів. Сьогодні активно ведуться розробки по використанню дронів, обладнаних тепловізорами, для більш ефективного пошуку людей в лісопаркових зонах і темний час доби, а також миттєвого виявлення джерел загоряння.
«Використання безпілотників для патрулювання територій і пошуку людей — популярна світова практика. Вона розповсюдилась останнім часом разом із розвитком подібних апаратів, — коментує старший лейтенант Ілля Васильєв. — Квадрокоптер здатен швидко і ефективно облетіти територію, що спрощує виявлення порушень правопорядку, економить сили співробітників міліції, а також кошти: кожен раз запускати вертоліт для патрулювання — надзвичайно дорого. Нещодавно ми слухали доповідь колег-поліцейських з німецького міста Дрездена. Зокрема, вони розповіли, як за допомогою дрона їм вдалося дуже швидко запобігти масовим заворушенням після футбольного матчу. А колеги з прикордонної служби Австралії успішно використовують безпілотники для контролю морських кордонів країни».
Пілотний проект із використання дронів в роботі поліції планується запустити в кількох парках Києва, задля стеження за порядком в місцях із великим скупченням людей (Маріїнський парк, Володимирська гірка), а також у популярних зонах відпочинку з підвищеною густотою дерев (парк Пуща-Водиця, парк ім. Пушкіна). Під час попереднього тестування технологій, Всеукраїнська федерація власників безпілотників надала літальні апарати представникам МВС, а також провела базовий інструктаж з управління та догляду за пристроями.
Надалі дрони можуть бути залучені для допомоги ДАІ і муніципальним службам міст України.